Οι μαθητές, ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Μεγάλων Καλυβίων ευχαριστούμε θερμά τον Σύνδεσμο Επιχειρήσεων Πληροφορικής & Επικοινωνιών Ελλάδας (ΣΕΠΕ) και τις εταιρείες Active και Lenovo-Oktabit για την χορήγηση τεχνολογικού εξοπλισμού. Επίσης, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης κ. Δημήτριο Παπαστεργίου για την πρωτοβουλία που ανέλαβε προκειμένου να γίνει πράξη αυτή η χορηγία. Συγκεκριμένα χορηγήθηκαν 2 Η/Υ, 2 laptop και 3 kit ρομποτικής Arduino στη σχολική μονάδα καθώς και 17 laptop στους μαθητές του σχολείου. Η  κίνηση αυτή γεμίζει με αισιοδοξία μαθητές και καθηγητές του σχολείου, δίνοντας εφόδια για ενασχόληση με δράσεις  για την αντιμετώπιση των μεγάλων προκλήσεων της εποχής, με απώτερο στόχο τον ψηφιακό μετασχηματισμό.

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ