Πρόσφατες Ανακοινώσεις

Ενημερωτική Ανακοίνωση για Γονείς (Σημαντικό !)

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση Ενημερωτικό σημείωμα

Ενημέρωση σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο

Βήματα για να συνδεθείτε στο Eclass

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WEBEX

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ_ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ_ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ_ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ_ΓΙΑ_ΜΑΘΗΤΕΣ_ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ_ΛΥΚΕΙΟΥ_ΑΠΟ_ΤΟ_ΚΕΣΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Από το γραφείο επαγγελματικού προσανατολισμού του ΚΕΣΥ Τρικάλων, ανακοινώνεται ότι από 16/03/2020 και μέχρι νεωτέρας δεν θα γίνονται δεκτοί μαθητές και γονείς  για προληπτικούς λόγους δημόσιας υγείας, κατά τα αναφερόμενα στην από 10/03/2020 εισήγηση της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας Δημόσιας Υγείας έναντι του COVID-19 και σύμφωνα με το ΦΕΚ 783/Β/10-3-2020.

Προς διευκόλυνση των μαθητών της Γ΄Λυκείου για απορίες και προβληματισμούς σχετικά με τις πανελλαδικές εξετάσεις, διοργανώνει ενημερώσεις μέσω τηλεδιάσκεψης, χρησιμοποιώντας τοπρόγραμμαCiscowebexmeeting, (σύγχρονη εκπαίδευση) εναρμονισμένοι με τις συστάσεις του ΥΠΑΙΘ.  Οι ενημερώσεις γίνονται σε ομάδες μαθητών ανά επιστημονικό πεδίο. Η URL διεύθυνση για να συνδεθούν οι μαθητές στην εικονική αίθουσα είναι: https://meetingsemea2.webex.com/meet/iakovakiev

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να κλείσουν ραντεβού υποβάλλοντας αίτημα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι μαθητές Γ’ Γυμνασίου και Α’ Λυκείου μπορούν να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά, τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού (ανάδειξης ικανοτήτων και δεξιοτήτων) το οποίο είναι διαθέσιμο στην Αγγλική γλώσσα και στον σύνδεσμο:

Τα αποτελέσματα του τεστ δίνονται αυτόματα. Αν οι συμμετέχοντες, έχουν απορίες ή χρειάζονται διευκρινήσεις, μπορούν κατά ομάδες, να πάρουν μέρος στην σύγχρονη εξ’ αποστάσεως εκπαίδευση, επικοινωνώντας μαζί μου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Η υπεύθυνη του γραφείου επαγγελματικού προσανατολισμού, ΚΕΣΥ Τρικάλων

Ευαγγελία Ιακωβάκη

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

C kalv22

Ευρωπαϊκός Κανονισμός Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

C kalv11

C kalv12

Ανακοίνωση για τους Γονείς

anak gia goneis

Ανακοίνωση για τους Μαθητές

anak gia mathites

Ανακοίνωση για λειτουργία Σχολείων λόγω κορωνοϊού

anakKalyv01 mar

ΕΟΔΥ-Οδηγίες για παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι (11 Μαρτίου 2020)

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΓΟΝΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΓΟΝΕΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

KalyvGonKid1

KalyvGonKid2

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΓΑΛΩΝ ΚΑΛΥΒΙΩΝ

Μεγάλα Καλύβια, Τ.Κ. 42030
Τηλ 2431043489 Φαξ 2431043489
Ηλ.ταχ.:

Μεγάλα Καλύβια 24/10/2019

Σχολικό Έτος: 2019-2020

Αρ. Πρωτ:

ΠΡΟΣ:

ΚΟΙΝ:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

Ο Διευθυντής του Σχολείου και ο Σύλλογος των Καθηγητών ενημερώνει ότι

αύριο 25-10-2019 θα πραγματοποιηθεί μικρή εορταστική εκδήλωση για την 28η Οκτωβρίου 1940

και στη συνέχεια το σχολείο θα επισκεφτεί το Μουσείο Δημήτρη και Λέγκως Κατσικογιάννη.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΘΩΜΑΣ Λ. ΡΟΚΚΑΣ

ΠΕ86 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΓΑΛΩΝ ΚΑΛΥΒΙΩΝ

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ

για την έναρξη της Σχολικής χρονιάς 2019-2020

στο Γυμνάσιο Μεγάλων Καλυβίων,

θα γίνει την Τετάρτη 11/9/2019, ώρα 9.15 π.μ.

Οι μαθητές να έχουν μαζί τους την σχολική τσάντα για να παραλάβουν τα βιβλία.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΘΩΜΑΣ Λ. ΡΟΚΚΑΣ